دی جی سرگرمی ، رسانه ای برای سرگرمی
بخوانید
تبلیغات
ارتباط با ما
ورود / ثبت نام
نبرد نورنبرگ
نبرد نورنبرگ(هلند پرتقال جام جهانی 2006) - battle of nuremberg
ceo-ashkan
Sat Mar 05 2022 13:10:24 GMT+0330 (Iran Standard Time)
تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
نبرد نورمبرگ مسابقه فوتبال دو تیم پرتغال و هلند در جام جهانی 2006 است.

نبرد نورنبرگ (به پرتغالی: Batalha de Nuremberga، هلندی: Slag van Neurenberg؛ همچنین معروف به کشتار نورنبرگ) نام مستعار یک مسابقه فوتبال است که در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ بین پرتغال و هلند در فرانکستادیون در نورنبرگ در 25 ژوئن 2006 برگزار شد.

داور روسی، والنتین ایوانوف، چهار کارت قرمز و 16 کارت زرد در این دیدار از جیب خود خارج کرد. این رکورد جدیدی برای کارت‌های نشان داده شده در همه تورنمنت های بین‌المللی تحت مدیریت فیفا بود.

نیمه اول

مارک فان بومل در دقیقه دوم و همچنین قبل از گل خالد بولاهروز مدافع هلند به دلیل خطا با کارت زرد جریمه شد که باعث مصدومیت کریستیانو رونالدو شد و در نهایت مجبور به تعویض وینگر ستاره پرتغال قبل از نیمه شد. رونالدو در حالی که اشک می ریخت ترک کرد و تکل بولاهروز را به عنوان "به وضوح یک خطای عمدی برای مجروح کردن من" توصیف کرد. اندکی پس از گل، کوستینیا، هافبک دفاعی پرتغال به فیلیپ کوکو، کهنه کار هلندی برخورد کرد و کارت زرد دریافت کرد. او پس از دریافت کارت زرد دوم به دلیل برخورد توپ به دستش، اولین نفری بود که درست قبل از نیمه تمام اخراج شد.

نیمه دوم

پس از اینکه پتی در دقیقه 50 اخطار گرفت، جیووانی ون برونکهورست و لوئیس فیگو هر دو کارت زرد دریافت کردند. لوئیز فیلیپه اسکولاری، سرمربی پرتغال، این ضربه سر را پس از بازی تایید کرد و گفت: "عیسی مسیح ممکن است بتواند گونه دیگر را بچرخاند، اما لوئیس فیگو عیسی مسیح نیست." بولاهروز در دقیقه 63 با اخطار دوم پس از خطا روی فیگو از زمین اخراج شد که باعث درگیری روی خط لمسی شد. . بازیساز پرتغال، دکو، به سختی مدافع هلندی جان هیتینگا خطا کرد و جریمه شد. هلند پس از اینکه پرتغال توپ را در تماس قرار داد تا اجازه دهد یک بازیکن تحت درمان قرار گیرد، توپ را پس نداده بود و در نتیجه یکی از قوانین نانوشته فوتبال را زیر پا گذاشت. در نزاع بعدی، وسلی اسنایدر پتی را به زمین هل داد و همچنین اخطار شد. رافائل فن در فارت هلندی ظاهراً به دلیل مخالفت کارت زرد دریافت کرد. پس از آن، ریکاردو، دروازه بان پرتغال (احتمالاً به دلیل اتلاف وقت) و دفاع چپ، نونو والنته (به دلیل یک خطای خشن) مجازات شدند. دکو دومین اخطار خود را دریافت کرد و در دقیقه 78 به دلیل تاخیر در شروع مجدد پس از اعلام یک ضربه ایستگاهی از زمین اخراج شد. کوکو از اخطار برای کشتی گرفتن دکو روی زمین در تلاشش برای پس گرفتن توپ فرار کرد. در دقیقه 88، سیمائو پس از تماس پای بازیکن پرتغالی با هلندی در تلاش برای گلزنی، عصبانیت ادوین فان درسار، دروازه بان هلندی را برانگیخت، اما داور تصمیم به هرگونه برخورد انضباطی گرفت. در وقت اضافه، ون برونکهورست به دلیل خطا روی تیاگو با کارت زرد دوم اخراج شد.صحنه ای در تصاویر تلویزیونی در جریان این مسابقه نمایش داده شد که در آن بولاهروز، دکو و فان برونکهورست پس از اخراج با هم در کنار هم نشسته بودند، دو نفر آخری که هر دو در باشگاه بارسلونا اسپانیا همبازی بودند، با هم بحث می کردند. مفسر گری بلوم از این صحنه به عنوان "گوشه پسران بد" یاد کرد.

بازی در پایان با نتیجه یک بر صفر به سود پرتغال به پایان رسید.

نظر بدهید ...*** تاکنون نظری ثبت نشده است.

انتشار مطالب فقط با ذکر منبع، وبسایت djsargarmi.ir مجاز است. 2021-2022 © AG

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
مشابه با این موضوع

فینال ششم بوستون سلتیکس - میامی هیت سال 2012 (خاطره انگیز)
فوتبال خاطره انگیز آرژانتین - انگلستان جام جهانی 1986
مسابقه خاطره انگیز 81 امتیازی برای کوبی برایانت
دیدار جنجالی چلسی - بارسلونا 2009
فینال کلیولند کاوالیرز و گلدن استیت واریرز