دی جی سرگرمی ، رسانه ای برای سرگرمی
بخوانید
تبلیغات
ارتباط با ما
ورود / ثبت نام
دوحه - قطر
دوحه قطر
ceo-ashkan
Mon Jul 04 2022 12:59:48 GMT+0430 (Iran Daylight Time)
تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
دوحه پایتخت قطر است. این شهر در ساحل خلیج فارس در شرق این کشور، شمال الوکره و جنوب الخور واقع شده است.

پایتخت قطر است و جمعیت آن بیشتر از مجموع بقیه قطر است. این شهر در ساحل خلیج فارس در شرق کشور، شمال الوکره و جنوب الخور قرار دارد. این شهر سریع‌ترین رشد قطر است و بیش از 80 درصد از جمعیت این کشور در دوحه یا حومه آن زندگی می‌کنند. دوحه مرکز سیاسی و اقتصادی قطر است.

دوحه پرجمعیت ترین قسمت قطر است.

جمعیت قطر تا پایان سال 2021 به 2.76 میلیون نفر رسید. بر اساس مدل‌های اقتصادسنجی، پیش‌بینی می‌شود در بلندمدت، جمعیت قطر در سال ۲۰۲۲ به ۲.۷۹ میلیون نفر برسد.

آب و هوای دوحه بسیار گرم است.

دوحه دارای آب و هوای گرم بیابانی (طبقه بندی آب و هوای کوپن BWh) با تابستان های طولانی و بسیار گرم و زمستان های کوتاه و گرم است. میانگین دمای بالا بین ماه می و سپتامبر از 38 درجه سانتیگراد (100 درجه فارنهایت) فراتر می رود و اغلب به 45 درجه سانتیگراد (113 درجه فارنهایت) نزدیک می شود. رطوبت هوا معمولاً در ماه مه و ژوئن کمترین میزان را دارد.

امنیت در دوحه چگونه است؟

آیا می دانستید که دوحه بر اساس پایگاه داده به روز شده سالانه Numbeo در شاخص جرم و جنایت و ایمنی، دومین شهر امن جهان در سال 2020 است؟ از این رو، آمارها حاکی از آن است که وضعیت پایتخت قطر بسیار مساعد است، به طوری که شاخص ایمنی راکت ها به 88.67 از 100 رسیده است!

هزینه زندگی در دوحه چگونه است؟

شاخص جهانی هزینه زندگی مرسر در سال 2021 دوحه را در رتبه 130 از مجموع 209 شهر قرار داد. این بدان معنی است که دوحه از دبی و ریاض، شهر کویت و مسقط ارزان تر است.

هزینه ها برای مسافران دوحه چگونه است؟

شما می توانید در ماه دسامبر (در شروع فصل اوج مصرف) در یک آپارتمان خدماتی یا یک هتل کوچک دور از مرکز شهر، یک اتاق با قیمت 60 دلار آمریکا برای شبی دریافت کنید. در مورد وعده‌های غذایی، اگر رستوران‌های مقرون به صرفه یا فودکورت را انتخاب کنید، ممکن است به طور متوسط ​​۵ دلار آمریکا در روز خرج کنید.

دوحه برای چه انقدر معروف شده است؟

دوحه به خاطر مساجد و ساختمان های مدرن بسیار معروف است. همچنین در کتابخانه ها، به ویژه خانه کتاب قطر و کتابخانه ملی، در حال افزایش است. دوحه مقاصد گردشگری زیادی دارد که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

مهم ترین میزبان جام جهانی 2022 قطر، شهر دوحه است. این شهر استادیوم های مدرن دارد. همچنین هواپیمایی قطر نیز فعال است.

دوحه به خاطر مساجد و ساختمان های مدرن بسیار معروف است. همچنین در کتابخانه ها، به ویژه خانه کتاب قطر و کتابخانه ملی، در حال افزایش است. دوحه مقاصد گردشگری زیادی دارد که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

نظر بدهید ...*** تاکنون نظری ثبت نشده است.

انتشار مطالب فقط با ذکر منبع، وبسایت djsargarmi.ir مجاز است. 2021-2022 © AG

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
مشابه با این موضوع

دوحه - قطر
خطرناکترین شهرهای جهان
زیباترین شهرهای جهان
مونته ویدئو - اروگوئه
کازابلانکا - مراکش