دی جی سرگرمی ، رسانه ای برای سرگرمی
بخوانید
تبلیغات
ارتباط با ما
ورود / ثبت نام
زیباترین شهرهای جهان
لیسبون
ceo-ashkan
Tue Jun 07 2022 11:25:52 GMT+0430 (Iran Daylight Time)
تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
با هم 10 تا از زیباترین شهرهای جهان برای سفر را بررسی می کنیم.

به الهام سفر نیاز دارید؟ نمی توانید تصمیم بگیرید که کجا بروید؟ یکی از زیباترین شهرهای جهان چطور؟ اگر به دنبال مقصدی با لذت های شهری و در عین حال با زیبایی های طبیعی و مصنوعی هستید، یکی از شهرهای زیر را در نظر بگیرید. آنها ترکیبی از معماری باشکوه و مناظر خیره کننده را ارائه می دهند. هنر و طبیعت در هماهنگی کامل اگر می خواهید فهرستی از برترین مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید تهیه کنید، با این شهرهای زیبا شروع کنید.

1 - ونیز

در میان کسانی که شخصاً آن را دیده‌اند، نتیجه به اتفاق آرا است: ونیز زیباترین شهر جهان است و تنها شهری است که واقعاً می‌توان آن را منحصربه‌فرد توصیف کرد. هر ساختمان یک اثر هنری است که زیبایی آن ها در کانال هایی که از شهر عبور می کنند منعکس می شود. مناظر جادویی آن در نگاه اول جذاب و نفس گیر است و حس ورود به فضای یک افسانه واقعی را تداعی می کند. شاید حتی نسبت به سایر شهرها بی انصافی باشد که ونیز را شهری بنامیم، زیرا مکانی است که شبیه هیچ شهر دیگری نیست و هیچ شهر دیگری نمی تواند با آن مقایسه شود یا هرگز شبیه آن باشد.

ونیز
2 - پاریس

رود سن و پل‌هایی که از آن عبور می‌کنند، بلوارهای بزرگ، میدان‌های تاریخی، بناهای تاریخی باشکوه، خیابان‌های جذاب مون‌مارتر -- این تصاویر از پاریس تأیید می‌کنند که در واقع زیباترین و پیچیده‌ترین شهر در بین همه شهرها است. این شهر عملاً الهام‌بخش تمام پایتخت‌های بزرگ جهان بوده است، با هر شهری که مدعی شانزلیزه خاص خود است و میدان ووس به نمونه اولیه میدان‌های مسکونی در سراسر اروپا تبدیل شده است. پشت یک میز کافه در فضای باز بنشینید یا به تور قایق در رود سن بروید و همه چیز را به صورت عاشقانه از جلوی چشمان خود ببینید.

3 - پراگ

این شهر به دلیل انبوهی از بناهای تاریخی باشکوه و زیبا حفظ شده که قدمت آنها تقریباً از هر دوره ای در تاریخ است، به شهر هزاران مناره معروف است. این مناره‌ها را بهتر می‌توان از روی پل‌هایی که از رودخانه ولتاوا عبور می‌کنند، به‌ویژه از پل باشکوه چارلز، یا ایستاده در میدان شهر قدیمی و خیره‌کننده، تحسین کرد. کوچه‌های جوی و خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده‌ای که به آن منتهی می‌شوند را اضافه کنید، و می‌دانید که تعداد کمی از شهرهای دیگر به اندازه پراگ از حس لذت می‌برند.

پراگ
4 - لیسبون

لیسبون که بر روی مجموعه ای از تپه ها به سمت رودخانه بزرگ تاگوس قرار دارد، یکی از دیدنی ترین شهرهای جهان است. مناظر زیبای غیرمنتظره در هر پیچ از خیابان های رنگارنگ و زیبا، و به ویژه از دیدگاه ها یا تراس های استراتژیک در بالای هر تپه مشاهده می شود. شهر ظاهری فریبنده و صیقلی ندارد. زیبایی بی دردسر با جزئیات گیرا مانند طرح های سنگ فرش شده، نمای کاشی کاری شده، و ساختمان های پاستلی رنگ که با هم ترکیب شده اند و حال و هوای منحصر به فردی به آن می بخشد که اکنون در بسیاری از شهرهای دیگر گم شده است. در چنین مکان خیره‌کننده‌ای، جای تعجب نیست که بسیاری از کاشفان بزرگ جهان هنگام خروج از اینجا در قرن پانزدهم، از زیبایی‌های دیگر فراتر از افق سؤال کردند. سواحل زیبای سواحل آن را اضافه کنید و یکی از جذاب ترین مقاصد تفریحی در جهان را خواهید داشت.

5 - ریو دو ژانیرو

کسانی هستند که می گویند خداوند جهان را در شش روز آفرید و هفتمین آن را به ریو اختصاص داد. این شهر در واقع دارای یکی از خیره کننده ترین مکان های جهان است که آن را به طبیعت زیباترین شهر جهان تبدیل کرده است. حتی اگر از ساختمان‌ها و جمعیت خالی بود، هر کسی که در بالای کوه معروف Sugarloaf یا کنار مجسمه Corcovado ایستاده بود، یکی از زیباترین مناظر جهان را می‌دید. تجملات سبز و گرمسیری با آبی اقیانوس و درخشندگی شن‌های سواحل آمیخته می‌شود و ثابت می‌کند که این شهر واقعاً «شهر شگفت‌انگیز» است که محلی‌ها آن را می‌گویند.

ریو
6 - آمستردام

هر یک از هزاران ساختمانی که در کانال های اصلی آمستردام قرار دارند را می توان به عنوان یک بنای یادبود طبقه بندی کرد که به زیبایی به عنوان آپارتمان، ادارات، کافه ها، رستوران ها و ... نگهداری می شوند. همه آنها با هم یکنواختی زیبایی شناختی را تشکیل می دهند که شهر را به یکی از جذاب ترین شهرها در جهان تبدیل می کند، مکانی خیره کننده از پل ها و دوچرخه هایی که از کانال ها عبور می کنند، خیابان های سنگ فرش شده زیبا و معماری فوق العاده زیبا.

7 - فلورانس

فلورانس مترادف با رنسانس ایتالیایی است که به خاطر میراث هنری در کاخ ها و مجموعه موزه هایش شناخته شده است. با این حال، با تمام زیبایی‌های درون و بیرون دیوارهای کاخ آن، این شهر به عنوان یک کل است که بیش از همه تحت تأثیر قرار می‌گیرد. آن را از Piazzale Michelangelo، یک تراس قرن نوزدهمی که مشرف به کل شهر است، ببینید و یکی از عالی‌ترین مناظر شهری را در کتاب داستان مشاهده خواهید کرد. افق دست نخورده آن، برج ها و گنبدهای قلب شهر، پل های آن، تپه های دوردست، و دووموی باشکوهی که در وسط آن ایستاده است را خواهید دید. تعداد کمی از مکان های دیگر در جهان شما را شگفت زده خواهند کرد.

فلورانس
8 - رم

شهری که بر روی هفت تپه در کنار رودخانه تیبر قرار دارد گنجینه ای از بناهای تاریخی در میان برخی از زیباترین میادین و معماری کلاسیک جهان است. از آنجایی که همه به خاطر دیدنی‌های رم از آن دیدن می‌کنند، خیابان‌های زیبای آن اغلب نادیده گرفته می‌شوند، مانند خیابان‌های منطقه تراستوره، پر از کوچه‌های جذاب، کاخ‌های پژمرده و خانه‌های دوست‌داشتنی که با جعبه‌های گل تزئین شده‌اند. در خیابان هایی مانند خیابان هایی است که رم ثابت می کند که واقعا جاودانه است.

9 - بوداپست

بوداپست که توسط رودخانه دانوب به دو قسمت تقسیم شده است، نتیجه ادغام سه شهر است. بودا تپه‌ای است با کاخ سلطنتی و شهری قدیمی مملو از بناهای تاریخی به سبک باروک و گوتیک که به آفت قرن نوزدهمی نگاه می‌کند و خیابان‌های وسیعی با ردیفی از ساختمان‌های زیبای نئورنسانسی می‌گذرد. محیط و معماری فوق‌العاده آن (از جمله ساختمان خیره‌کننده پارلمان) را از پل زنجیره‌ای تاریخی تحسین کنید و برای دیدن برخی از رمانتیک‌ترین خطوطی که تا به حال در آن قدم زده‌اید، وارد شهر قدیمی شوید.

بوداپست
10 - بروخه

این یک شهر کوچک، در یک کشور کوچک، به سختی یک کلان شهر است، اما از نظر زیبایی بسیار بزرگ است. این یکی از بهترین شهرهای قرون وسطایی حفاظت شده جهان است که مملو از بناهای تاریخی گوتیک و باروک است که توسط کانالی بیضی شکل و مسیرهای سنگفرش شده فوق العاده رمانتیک احاطه شده است. جای تعجب نیست که این شهر یکی از پربازدیدترین شهرهای اروپا است که به دلیل موقعیتش در مرکز قاره کمک می کند. زمانی که در بروکسل هستید، این یک مقصد غیرقابل از دست دادن است و به راحتی از هر نقطه در اروپای مرکزی قابل دسترسی است. ترکیبی از معماری باشکوه و مکان‌های زیبا و آرام که توسط کانال‌ها متلاشی شده‌اند، آن را به یکی از جادویی‌ترین مکان‌هایی که می‌توان تجربه کرد در جهان تبدیل کرده است.

نظر بدهید ...*** تاکنون نظری ثبت نشده است.

انتشار مطالب فقط با ذکر منبع، وبسایت djsargarmi.ir مجاز است. 2021-2022 © AG

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
مشابه با این موضوع

دوحه - قطر
خطرناکترین شهرهای جهان
زیباترین شهرهای جهان
مونته ویدئو - اروگوئه
کازابلانکا - مراکش