دی جی سرگرمی ، رسانه ای برای سرگرمی
بخوانید
تبلیغات
ارتباط با ما
ورود / ثبت نام
قدردانی از حرفه یک اسطوره: راجر فدرر
راجر فدرر
ceo-ashkan
Sat Sep 17 2022 11:43:19 GMT+0430 (Iran Daylight Time)
تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
جهان به راه خود ادامه خواهد داد. اما تنیس مثل قبل نخواهد بود.

راجر فدرر هرگز اجازه نداد عرق کردن او را ببینند. او تنیس را با سبکی بازی می‌کرد که به ندرت به تلاش پشت سرویس‌های استادانه، حمله‌های نادر در روز و حرکات پا بی‌عیب خیانت می‌کرد. او کسی نبود که با صدای بلند بر روی شلیک ها غرغر کند یا بعد از آنها به شدت جشن بگیرد. نحوه استفاده او از راکت به او کمک کرد تا برنده شود، بله، و برنده شود، به اندازه 20 قهرمانی گرند اسلم - نیم دوجین بیشتر از هر مردی قبل از او - در طول 15 سال، و 103 عنوان مسابقات در همه، به علاوه یک جام دیویس کاپ و مدال های المپیک برای سوئیس، و هفته به هفته در رتبه 1 در رده بندی قرار می گیرند. همچنین به او کمک کرد تا بتواند از صدمات جدی برای مدت طولانی اجتناب کند و به برتری مداوم در طول دهه‌ها دست یابد.

فدرر یک بار در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت:

"هر بار که مردم از کار من می نویسند، من می توانم به عقب برگردم."

روز پنجشنبه، کمی بیش از یک ماه از تولد 41 سالگی خود و پس از یک سری عمل جراحی زانو، اعلام کرد که دیگر بازگشتی نخواهد داشت. مطمئناً این یک باخت برای تنیس و یک باخت برای دنیای ورزش است. این خبر کمتر از دو هفته پس از آن می رسد که سرنا ویلیامز، صاحب 23 عنوان گرند اسلم انفرادی، بازی ای را انجام داد که به گفته او آخرین مسابقه حرفه ای درخشان خود کمی قبل از 41 سالگی خواهد بود.

جهان به راه خود ادامه خواهد داد. اما تنیس مثل قبل نخواهد بود.

نه بدون ویلیامز، که در مسابقات آزاد ایالات متحده که به تازگی به پایان رسیده بود، تقدیر شد. و نه بدون فدرر، که آخرین تورنمنت او سال گذشته در ویمبلدون برگزار شد، و آخرین حضورش در زمین هفته آینده در لندن در جام لیور خواهد بود، رویدادی تیمی که گروه مدیریت او پایه گذاری کرد.

او گروه اول را تعقیب کرد، بر گروه دوم مسلط شد، با گروه سوم دوئل کرد - نادال با 22 و جوکوویچ با 21، در نهایت از مجموع گرند اسلم فدرر پیشی گرفت - و نمونه ای برای نفر چهارم شد.

رقابت‌های او در برابر نادال 36 ساله و جوکوویچ 35 ساله اتفاق می‌افتاد و در مقابل پس‌زمینه‌ای از شیوه‌های مختلف بازی و شخصیت‌های متضاد، مسابقه‌ای وسوسه‌انگیز داشت.

او در نهایت با آن هشت رکورد مردان در ویمبلدون، به اضافه شش در اوپن استرالیا، پنج در اوپن ایالات متحده و یک نفر در اوپن فرانسه به پایان رسید. او یکی از هشت مردی است که یک گرند اسلم حرفه ای دارد، رکوردها را برای اکثر هفته های متوالی در شماره 1 رده بندی کامپیوتری ATP و مسن ترین هایی که به آنجا رسیده اند، دارد و برای اکثر هفته هایی که جوکوویچ پشت سر گذاشته است، رکوردی را ثبت کرده است.

اگر کسی نگران این بود که فدرر برای همیشه رفته باشد، یکی از آن ورزشکارانی است که می خواهد بعد از اتمام روزهای بازی ناپدید شود، یادداشت خداحافظی خود را با این جمله به پایان رساند: «به بازی تنیس: دوستت دارم و هرگز تو را ترک نخواهم کرد. "

نظر بدهید ...*** تاکنون نظری ثبت نشده است.

انتشار مطالب فقط با ذکر منبع، وبسایت djsargarmi.ir مجاز است. 2021-2022 © AG

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
مشابه با این موضوع

اطمینان جیک پل از پیروزی در برابر اندرسون سیلوا
کارلوس آلکاراز، تنیسور شماره 1 جهان
آلکاراز در فینال US Open
نادال: "من باید به خانه برگردم."
حذف رافائل نادال در US Open