دی جی سرگرمی ، رسانه ای برای سرگرمی
بخوانید
تبلیغات
ارتباط با ما
ورود / ثبت نام
ملکه الیزابت دوم و میراث او در ورزش
ملکه بریتانیا
ceo-ashkan
Sat Sep 10 2022 11:50:51 GMT+0430 (Iran Daylight Time)
تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
او بیش از اینکه فقط یکی از رهبران جهان باشد، همیشه به ورزش علاقه داشت.

67 بازی لیگ قهرمانان، 70 جام حذفی، 20 بازی المپیک، 17 جام جهانی... الیزابت دوم عکس های زیادی را مشاهده کرد که ورزش و تاریخ را در طول هفت دهه قدرتش تغییر داد. این تصاویر پس از درگذشت او در خانه تعطیلاتش در Balmoral منتشر شد.

الیزابت دوم برای اولین بار در خانه خانواده اسکاتلندی عاشق زیبایی بازی شد. به گفته رابرت جابسون، کارشناس خانه سلطنتی بریتانیا، ملکه کوچک در اکثر بازی های فوتبال خانواده در Balmoral به عنوان دروازه بان خدمت می کرد. با این حال، از زمانی که فینال جام حذفی در سال 1953 در همان روزی که الیزابت دوم تاجگذاری کرد، برگزار شد، فوتبال همیشه با حکومت او همراه بوده است.

دوم ماه مه بود، و زمان بندی نمی توانست کاری انجام دهد جز اینکه افراد بیشتری را به خرید تلویزیون در بریتانیا تشویق کند، که برای اولین بار و تعداد زیادی شاهد بود که ملکه جدیدشان یک فنجان را به استنلی متیوز، کاپیتان بلکپول و یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ هذیه می دهد. به دنبال آن، حضور ملکه در جعبه ومبلی روتین شد تا اینکه انگلستان در سال 1966 تنها جام جهانی خود را به دست آورد، در آن زمان بابی مور جام ژول ریمه را از الیزابت دوم پذیرفت. یک رویداد به یاد ماندنی دیگر از دوران سلطنت او که کاپیتان برجسته سه شیر مدام به آن می خندید. "به دستانم نگاه کردم... و آنها کثیف بودند!" مور در حالی که با عجله خود را از نگرانی برای دستکش‌های سفید بی‌نظیر ملکه تمیز می‌کرد، گفت.

دو تیم مورد علاقه او

به گفته افراد مرتبط با خاندان سلطنتی بریتانیا، علی رغم تلاش های مور برای حفظ بی طرفی خود در این زمینه، الیزابت دوم در دهه 1960، دقیقاً زمانی که مور کاپیتان بود، ترجیح می داد. اما بعدها، در سال 2007، هنگام پذیرایی از آرسنال در کاخ باکینگهام پس از قهرمانی در جام حذفی، ابراز علاقه زیادی با تیم آرسن ونگر کرد.

پس از آن رویارویی، سسک فابرگاس که در این دیدار نیز حضور داشت، گفت: "ملکه حامی فوق العاده آرسنال است."

با این حال، شیفتگی سلطنت بریتانیا به آرسنال به زمانی برمی گردد که ونگر توانست در حالی که آرسنال بدون شکست قهرمان لیگ برتر شود، جایی که از آنها دعوت شد تا با شاهزاده چارلز برای یک پذیرایی رسمی ملاقات کنند.

علاقه او به اسب

ملکه علاوه بر روابط تنگاتنگش با دنیای فوتبال، علاقه شدیدی به اسب‌ها داشت. به همین دلیل، الیزابت دوم در طول سلطنت خود اسب های اصیل خریداری کرد و از آنها برای برنده شدن در مسابقات کلاسیک بریتانیایی مانند دربی اپسون، اوکس، یا سنت لژر و همچنین جام طلایی در رویال آسکوت استفاده کرد. بنابراین، تعجب آور نیست که از آن به عنوان "ورزش پادشاهان" یاد می شود.

نظر بدهید ...carpet cleaning in Henderson
Sat Sep 10 2022 12:55:48 GMT+0430 (Iran Daylight Time)

I always used to read piece of writing in news papers but now as I am a user of web thus from now I am using net for articles, thanks to web.انتشار مطالب فقط با ذکر منبع، وبسایت djsargarmi.ir مجاز است. 2021-2022 © AG

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
مشابه با این موضوع

امباپه می تواند زودتر از پی اس جی جدا شود!
توخل:"از اینکه چلسی را ترک کردم ناراحتم!"
ملکه الیزابت دوم و میراث او در ورزش
توماس توخل از چلسی اخراج شد!
آنتونی تیلور کیست؟