دی جی سرگرمی ، رسانه ای برای سرگرمی
بخوانید
تبلیغات
ارتباط با ما
ورود / ثبت نام
نخست وزیر جدید بریتانیا: لیز تراس
لیز تراس
ceo-ashkan
Tue Sep 06 2022 11:26:21 GMT+0430 (Iran Daylight Time)
تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
لیز تراس به عنوان جانشین بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر معرفی شد.

امروز در حالی که لیز تراس به عنوان نخست وزیر معرفی شد، بریتانیا رهبر جدیدی دارد که از همکار حزب محافظه کار، ریشی سوناک، پیشی گرفته است. پیروزی او توسط سر گراهام بردی، رئیس کمیته 1922، در یک اعلامیه زنده از وست مینستر، لندن تایید شد.

رقابت رهبری با استعفای نخست وزیر سابق بوریس جانسون در ماه اوت و پس از یک سری رسوایی هایی که نخست وزیری او را فرا گرفت، آغاز شد. تراس فوراً در خیابان داونینگ 10 کار خود را آغاز خواهد کرد و با بحران هزینه زندگی روبرو خواهد شد که می تواند میلیون ها نفر را در ماه های آینده به فقر بکشاند.

دستور کار نخست وزیر جدید چیست؟

تراس در زمان دشواری در بریتانیا با تورم مارپیچ که درد واقعی را برای خانواده‌ها ایجاد می‌کند، قدرت را به دست می‌گیرد و کارشناسان هشدار می‌دهند که افزایش قیمت‌ها ممکن است به افزایش بیشتر ادامه دهد. او پس از جلب حمایت گروه کوچکی از اعضای حزب محافظه‌کار، جای خود را در داونینگ استریت می‌گیرد، اما اگر می‌خواهد به انتخابات عمومی بعدی برسد، باید تمرکز خود را به کل کشور معطوف کند.

چرا انتخابات عمومی در بریتانیا برگزار نشد؟

سیستم پارلمانی بریتانیا حکم می کند که رای دهندگان در واقع به نخست وزیر رای ندهند، بلکه رای خود را برای یک نماینده محلی به صندوق بیندازند. در زمان انتخابات عمومی، آرا در هر حوزه انتخابیه جمع‌آوری می‌شود و نامزدی که بیشترین آرا را به دست آورده باشد، به نمایندگی از حوزه انتخابیه به عنوان نماینده مجلس، که به عنوان نماینده مجلس نیز شناخته می‌شود، فرستاده می‌شود. حزبی که بیشترین کرسی ها را در مجلس عوام کسب کند اساساً پارلمان را کنترل می کند و رهبر آن حزب به عنوان نخست وزیر در داونینگ استریت اقامت خواهد کرد. ریشی سوناک یا لیز تراس این هفته رهبر و نخست وزیر جدید محافظه کار خواهد شد.

آخرین انتخابات عمومی در بریتانیا در سال 2019 برگزار شد، زمانی که جانسون یک پیروزی قاطع را به دست آورد. هیچ تعهدی برای انتخابات دیگر تا سال 2023 وجود ندارد، به این معنی که حزب محافظه کار توانست جانشین جانسون را به عنوان رهبر حزب و در نتیجه نخست وزیر جدید معرفی کند. هر حزب مکانیزم خاص خود را برای تصمیم گیری در مورد رهبر حزب دارد. در مورد حزب محافظه‌کار، سیستم از حزب پارلمانی (نمایندگان مجلس) می‌خواهد که ابتدا همه نامزدها را از طریق یک سری رای کم کنند، تا زمانی که فقط دو نفر باقی بمانند. پس از آن دو نفر نهایی مشمول رای گیری اعضای عادی حزب محافظه کار می شوند. در آخرین شمارش اعضای حزب به حدود 180000 نفر رسید که تنها 0.3 درصد از جمعیت بزرگسال را تشکیل می دهد.

نظر بدهید ...*** تاکنون نظری ثبت نشده است.

انتشار مطالب فقط با ذکر منبع، وبسایت djsargarmi.ir مجاز است. 2021-2022 © AG

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
مشابه با این موضوع

شاه بریتانیا هری و اندرو را از وظایف مهم سلطنتی کنار گذاشت!
سالروز 11 سپتامبر
آیفون 14 رونمایی شد!
نخست وزیر جدید بریتانیا: لیز تراس
استیو اروین: جزئیات جدیدی از مرگ شکارچی کروکودیل