دی جی سرگرمی ، رسانه ای برای سرگرمی
بخوانید
تبلیغات
ارتباط با ما
ورود / ثبت نام
میخائیل گورباچف درگذشت!
میخائیل گورباچف
ceo-ashkan
Wed Aug 31 2022 11:01:11 GMT+0430 (Iran Daylight Time)
تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی در سن 91 سالگی درگذشت.

میخائیل گورباچف، مردی که عملا به جنگ سرد پایان داد، پس از یک مبارزه طولانی با بیماری در سن 91 سالگی درگذشت. رسانه های دولتی روسیه روز سه شنبه این خبر را تایید کردند. میخائیل گورباچف ​​به‌عنوان یکی از مهم‌ترین چهره‌ها در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ به دلیل نقشش در پایان دادن به جنگ سرد، به متحدی بعید برای کل تمدن غرب تبدیل شد.

او آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی منقرض شده بود که تقریباً در روسیه به فراموشی سپرده شد. گورباچف ​​در دسامبر 1991 قدرت را از دست داد، دقیقاً زمانی که اتحاد جماهیر شوروی فروپاشید. در غرب، او به عنوان یک قهرمان بشردوستانه برای فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در نظر گرفته می شود. با این حال، ناسیونالیست های روسی هنوز او را به عنوان تنها مسئول سقوط یک امپراتوری مقصر می دانند.

گورباچف ​​متعهد شد که اتحاد جماهیر شوروی را گسترش دهد، نه از بین ببرد.

میخائیل گورباچف ​​همیشه اصرار داشت که تنها ماموریتش اصلاح اتحاد شوروی سقوط کرده به امپراتوری سابق است. اما اقدامات او همیشه با غرب همسو بود. گورباچف ​​در سال 1990 جایزه صلح نوبل را به خاطر نقشش در پایان دادن به جنگ سرد دریافت کرد.

دادگاه ساختگی تندروها بعداً گورباچف ​​را در سال 1993 به لعنت و بدنامی ابدی محکوم کرد.

او در 2 مارس 1931 در شهر پریولنو به دنیا آمد. گورباچف ​​در خانواده ای بزرگ شد که بسیاری از وحشت های دوران استالین را تجربه کرده و شاهد آن بوده است. او که با این فکر بزرگ شد، قول داد کشورش را از این چشم انداز سیاسی رها کند. اما شاید بزرگترین دستاورد او زمانی بود که او اتحاد آلمان را پذیرفت که در اکتبر 1990 اتفاق افتاد. این باعث سقوط دیوار برلین شد، نمادی از تفرقه که تخریب آن در سال 1989 آغاز شد و در سال 1994 پایان یافت.

نظر بدهید ...*** تاکنون نظری ثبت نشده است.

انتشار مطالب فقط با ذکر منبع، وبسایت djsargarmi.ir مجاز است. 2021-2022 © AG

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
مشابه با این موضوع

شاه بریتانیا هری و اندرو را از وظایف مهم سلطنتی کنار گذاشت!
سالروز 11 سپتامبر
آیفون 14 رونمایی شد!
نخست وزیر جدید بریتانیا: لیز تراس
استیو اروین: جزئیات جدیدی از مرگ شکارچی کروکودیل